Dátum: 13.01.2023

Autor: Mgr. Miroslava Klvačová

Ako sa z obyčajného chlapca stane vesmírny hrdina?

Kniha obsahuje nielen pútavý príbeh pre deti, ale aj skrytú správu pre veľkých čitateľov. Za trocha zamotaným dejom sa skrýva možno hlbšia myšlienka ako by ste čakali. Nájdete ju?

Ako sa stane z obyčajného chlapca vesmírny hrdina? Stačí na to fantázia jednej mladej spisovateľky. Hlavná postava s nevšedným kozmickým menom, Azitun, v knihe s rovnakým názvom zažíva vesmírne dobrodružstvá, ktoré zaujmú malých i veľkých. Nepredvídateľná dejová línia vás zavedie na Mliečnu dráhu a ďaleké planéty obývané múdrymi bytosťami, ktorých mená si možno budete ťažko pamätať, ale aj tak vás všeličomu priučia. Vesmírny jazyk je súčasťou knihy a je pútavý nielen pre malých čitateľov, ale pre každého kto má rád šifry. Za trocha zamotaným dejom sa skrýva možno hlbšia myšlienka ako by ste čakali. Kniha obsahuje nielen pútavý príbeh pre deti, ale aj skrytú správu pre veľkých čitateľov. Nájdete ju?
Tí mladší si už teraz prajú čítať viac.
Michal Omasta (11 rokov): Najviac ma zaujalo vesmírne písmo a šifrovaný jazyk, ktorý je súčasťou príbehu. Aj keď sa mi niektoré postavy občas poplietli, napínavý dej ma nútil čítať stále ďalej. Už sa teším na ďalší diel. Dúfam, že bude dlhší.

 

Návrat hore