Dátum: 13.10.2022

Autor: Feyars

Nové rúcho Feyars už aj oficiálne

Sivá, tichá a silná ako rieka, ktorá podmýva brehy, je tou, ktorá dáva trvácnosť, zatiaľ čo čarovná fialová Feyars rúchu pridáva viditeľnú bujarosť života

So stanovením narodeninového dňa, obliekame sa aj do nového, oficiálneho rúcha. Tvorilo sa dlho, my sme vymýšľali a iní pracovali. Veru ľahko im nebolo, však občas to nemáme ľahké ani my samy so sebou. Kreovali, strihali, rozšívali a zošívali, kreslili a zotierali, prerábali, oprávali, dorábali naši skvelí spolupracovníci Vladimír Valihora, Anna Máľachová Miškovicová (Art Therapy) a O.G.Design. Sme hrdé na to, čo dokázali urobiť a obdivujeme ich trpezlivosť. Obliekli nás do krásnych šiat, ušitých na mieru. S odtieňmi podľa nášho želania, čipkou podľa našich vlastných chúťok. Vďaka patrí každému z Feyars tímu, lebo aj ďalší Feyarsovci mali s nami prácu. Pýtali sme sa na názory, overovali si vlastné pohľady. Každú kritiku a každú pochvalnú zmienku ku každému detailu sme dali dokopy a znova sa rokovalo, volilo, hlasovalo. K rozhodnutiu predsa došlo a tak vám dnes s radosťou predstavujeme naše oficiálne logá. Dúfame, že v oceáne rôznych a mnohopočetných budú pre vás predsa rozpoznateľné, pomôžu nám navzájom ľahšie sa vyhľadať a nestratiť sa.

Sú stelesnením Feyars filozofie, naším odrazom v zrkadle. Dúfame, že sa nám ich podarilo stvárniť čo najvernejšie. Vzniklo tak strešné Feyars logo a každá z Feyových dostala svoje štylizované iniciály, ktoré s ním farebne korešpondujú, no zároveň môžu figurovať aj samostatne. Sivý základ, ako stredná cesta, zmiešanina čiernej a bielej ako život sám, dáva ten správny, pevný podklad, oporu pri každej výzve. Pritom, vo svete svetla práve biele rozkladom dokáže predniesť celé farebné spektrum a naopak, čím viac miešame farebné svetlá, tým svetlejší výsledok dostávame. Čierne povrchy predmetov však väčšinu svetla pohltia. Čierna je kúzelníčka, ktorá v tme do seba zahalí aj iné farby a tak vládne obrazom, ktorý vidíme. Prekvapivo bohaté, pestré svety navonok nezaujímavých, pasívnych farieb totiž skrývajú v sebe životnú hravosť, o akej neraz ani netušíme. A medzi nimi sedí sivá kráska vo všetkých jej obmenách. Silná ako slobodný cválajúci Sivko, romantická ako striebristé kúdeľky dlhovlásky, múdra ako šediny prababky. Nekonečná hra jej odtieňov, s prímesami čiernej a bielej, dáva tú správnu dramatiku divadlu života. Kreuje nevyspytateľné, premenlivé a nikdy sa nekončiace „šedohry“. Je to farba vzácneho kovu, trblietavého striebra, zároveň farba popolu, aj všednosti. Je to však farba zrelosti, nazbieraných skúseností a múdrosti. Farba achromatická a neutrálna, avšak taká, ktorá v sebe obsahuje rovnaké množstvo všetkých základných farieb, čo znamená, že každá farba je vlastne sivá. Je to farba zákulisia, ktoré hýbe svetom. Farba rovnováhy medzi dobrom a zlom, vynaliezavosti a kľučkovania životom pomedzi dva náprotivky. Pevne stojí v úzadí ako stálica, neoblomný pilier našich ciest. Tichá a silná ako rieka, ktorá podmýva brehy. Ona je tá, ktorá dáva trvácnosť, zatiaľ čo čarovná fialová do Feyars loga pridáva viditeľnú bujarosť života. Jej odtiene sú jemné, aj vášnivé. Červená ju rozohní, modrá schladí. Prúdi ňou rýchlosť, vitalita, odvaha a nebezpečenstvo červenej, zároveň hĺbavosť, sloboda a čistota modrej.

Rande týchto dvoch dáva mnohopočetné odtiene záhadnej a prispôsobivej, ohybnej fialovej, ku ktorej sa vo farebnom označení odporov viaže práve číslo 7, veľmi často uvádzané ako magické. Fialová je svojráznym zhlukom inteligencie a emócií. Neraz vzbudzuje pocit luxusu, prestíže, ženskosti a jemnosti zároveň. Pôsobí inšpiratívne, zaujímavo, tvorivo, ale aj tajomne. Tancuje totiž na hranici viditeľnosti. Sadne vraj každému, len si treba vybrať ten správny odtieň.

Návrat hore